ZIN QUEER AFTER GAY: QUEEROWY DEMONTAŻ

40,00 zł
Darmowa wysyłka 24 h

Dlaczego Queer After Gay?

W artykule zmarłego w tym roku Douglasa Crimpa pojawiło się hasło queer before gay, miało odzyskiwać przestrzenie gejowskie z nie do końca wtedy nazwanych przestrzeni queerowych.

My chcemy pokazać sytuację odwrotną – prezentować twórców, którzy nie mają miejsca w świecie zdominowanym przez twórczość gejowską i poruszać tematy ważne dla innych literek środowiska LGBTQIAP+.

Zin wydany w nakładzie 1000 sztuk podczas Sąsiedztwa: granice bliskości w Scenie Roboczej w Poznaniu. Całkowity dochód ze sprzedaży Zina, zostanie przekazany na wydruk kolejnych numerów!

Opis

Zin powstał w ramach akademii „Sąsiedztwo - granice bliskości” i dostępny jest w wielu instytucjach kultury w całej Polsce.

Premiera zina odbyła się podczas finału akademii - podczas wystawy „Queerowy Demontaż”, zaraz po tym dystrybuowany był na poznańskim Marszu Równości.

Głównym założeniem było zaistnienie queerowej sztuki i twórczości osób queerowych w przestrzeni publicznej.

Wybierając twórców i ich prace zależało nam na odpowiedniej reprezentacji twórców ze względu na ich tożsamość jak i temat.

Szczegóły produktu

Pełnoletność

Zamówienia mogą składać jedynie osoby fizyczne niedokonujące zakupu na cele działalności gospodarczej, które ukończyły 18 lat i nie są pod opieką prawną opiekuna.

Powiązane produkty

(4 inne produkty w tej samej kategorii)

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password