Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, tzw. ciasteczek. Jednocześnie Lula nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach.  Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Darmowa dostawa kurierem

przeglądaj kategorie

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Cena

Cena

  • 55,00 zł - 99,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Menstruacja - co trzeba o niej wiedzieć?

Menstruacja jest jednym z najważniejszym objawów dojrzewania płciowego. Chociaż przypisana jest przede wszystkim kobietom, przechodzą ją również transmężczyźni czy osoby zadeklarowane jako niebinarne.

Zacznijmy od przypomnienia podstawowych faktów. Menstruacja to efekt zmian, które mają przygotować macicę do przyjęcia zapłodnionego jajeczka. Zmiany te są wywołane przez wahania poziomu estrogenów i progesteronu. W skrócie chodzi o to, że jeśli w danym cyklu nie dojdzie do zapłodnienia, błona śluzowa macicy zacznie się złuszczać i wydalać z ciała. Przy okazji powoduje pękanie naczynek krwionośnych i pojawienie się krwawienia z pochwy.

Przyjmuje się, że cykl menstruacyjny trwa zazwyczaj około 28 dni, jednak jego długość może wahać się od 21 do nawet 35 dni. Sam okres trwa mniej więcej 3-7 dni, ale dokładny czas jego trwania zależy od indywidualnych czynników. Dla wielu osób najbardziej problematyczny jest poprzedzający menstruację PMS (Zespół napięcia przedmiesiączkowego), który może objawiać się objawami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi (tkliwość piersi, zatrzymywanie wody w organizmie, ogólna drażliwość i wiele innych).

Jak o siebie zadbać podczas menstruacji?

Każdy przechodzi menstruację nieco inaczej. Niektóre osoby mogą cierpieć na silne dolegliwości bólowe, inne przechodzą miesiączkę bez większych problemów. Podczas gdy jedni w tym czasie mają ochotę na seks lub zwiększoną aktywność fizyczną, inni będą potrzebować przede wszystkim świętego spokoju.

Warto poznać swoje ciało i psychikę lepiej, żeby móc reagować na ich potrzeby. Niezależnie jednak od indywidualnych niuansów, jedno jest pewne: kluczowe podczas menstruacji jest zachowanie higieny. W tym czasie można stosować wiele rozwiązań, począwszy od kubeczków menstruacyjnych po tampony (z aplikatorem, sznurkiem lub bez sznurka, w postaci miękkiej gąbeczki) czy podpaski.

Niektóre osoby decydują się na swobodne krwawienie swobodne i wybierają na przykład bieliznę menstruacyjną, która wchłania krew. Wybierz taką opcję, jaka najbardziej Cię przekonuje i jaka jest zgodna z Twoim podejściem do życia i ideałami. Ekologiczne kubeczki, a może tampony z organicznej bawełny? Decyzja należy do Ciebie.

Podczas menstruacji szczególną uwagę trzeba zwrócić na zachowanie świeżości i czystości. Żeby nie zmieniać naturalnego pH skóry, korzystaj z odpowiednich środków do pielęgnacji intymnej. Znajdziesz je w naszym butiku erotycznym Lula Pink w zakładce “Kąpiel i higiena intymna”.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: