Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, tzw. ciasteczek. Jednocześnie Lula nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach.  Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Darmowa dostawa kurierem

przeglądaj kategorie

Aktywne filtry

Seks eksperymentalny? Lula Pink mówi: o tak! Wyraź swoją rozkosz lub niezadowolenie w niewerbalny sposób. Milczenie jest złotem. Wyłączając mowę z seksualnych praktyk, masz niepowtarzalną możliwość skupienia się na pozostałych zmysłach. Poza tym... Czy jest bardziej seksowny widok, niż cieknąca w kącikach zakneblowanych ust ślinka? 

Wiele osób na widok knebla BDSM w ustach przeżywa dreszcz podniecenia. Silikonowa kulka pokryta śliną, seksowny ring niepozwalający zamknąć ust lub nieco bardziej kinky knebel przypominający kość dla psa czy drewnianą uzdę – każdy model potrafi rozpalić zmysły do czerwoności. 

Kneblować można na wiele sposobów, główne pytanie jednak brzmi, po co używać knebla? Przecież chyba nie po to, żeby stłumić okrzyki rozkoszy...

Po co jest knebel?

Powszechna opinia i pierwsze, nasuwające się kojarzenie to uciszenie zakneblowanej osoby. Nic bardziej mylnego. Pomruki, jęki czy krzyki w trakcie seksualnych zabaw generują struny głosowe, a ich nie uciszy żaden knebel. Owszem, blokujący usta gadżet erotyczny częściowo stłumi krzyki, ale nie wyeliminuje całkowicie odgłosów rozkoszy. 

Rolą knebla erotycznego – krótko rzecz ujmując – jest pozbawienie zakneblowanej osoby możliwości mówienia. Knebel może być traktowany w ramach praktyk BDSM jako element zniewolenia (bondage). Tak jak kajdanki czy liny ograniczają swobodę ruchów, tak knebel ogranicza komunikację werbalną, otwierając kochanków na komunikację za pomocą gestów, jęków, sygnałów i mowy ciała. Knebel, tym samym staje się ekscytującym i wzmacniającym doznania uzupełnieniem erotycznej gry.

Rodzaje knebli erotycznych 

Ball Gag

Najbardziej popularnym typem knebla jest kulka zamocowana na pasku, czyli „ball gag”. Kulki najczęściej wykonywane są z plastiku lub silikonu, choć raczej nie polecamy stosowania regularnie tych pierwszych. Są twarde i czasem kiepsko wykonane, co może skutkować ich pęknięciem podczas zabawy i uszkodzeniem dziąseł lub ust. 

O wiele wyższą jakość mają kneble z silikonową kulką. Z pewnością docenicie klasyczny knebel Double Black marki Leather Seduction, a jeśli lubicie się wyróżniać, polecamy skórzane kneble Your Color. W tej wersji możecie wybierać spośród 4 kolorów kulki i 9 wzorów paska mocującego. 

Jeśli osoba uległa nigdy nie używała knebla lub ma problemy z oddychaniem przez nos, powinniście wybrać knebel z „oddychającą kulką”  – posiada ona wewnątrz otwory ułatwiające przepływ powietrza przez usta. Ciekawą propozycją są zestawy treningowe z kilkoma „oddychającymi” kulkami w różnych rozmiarach.

Ring Gag

Kolejny model knebla erotycznego to tzw. „ring gag”, czyli gadżet z pierścieniem mającym na celu rozwarcie ust. Knebel z pierścieniem Jest świetną alternatywą dla modeli z perforowaną kulką. Przykładem jest efektowny i komfortowy w użytkowaniu knebel z ringiem Fetish Fantasy O-Ring Gag, który oprócz swobody oddychania, daje osobie dominującej dodatkowe możliwości. Jakie? To pozostawiamy Waszej wyobraźni.

Bit Gag

Podczas odgrywania ról ponyplay, puppyplay lub po prostu petplay, wykorzystywane są natomiast kneble typu „bit gag”. Kneble te posiadają specjalnie wyprofilowane „belki”, na których osoba uległa może zagryźć zęby. W naszej ofercie znajdziecie kilka takich produktów, między innymi drewniany knebel OUCH! Wooden Bridle oraz wykonany ze stali i silikonu Ns Novelties Sinful Bar Gag.

Jak wybrać odpowiedni knebel?

Planując zabawy z kneblowaniem należy zadać sobie kilka pytań, które pozwolą nam na dobór odpowiedniego modelu:

Knebel dla początkujących czy zaawansowanych?

Osobom rozpoczynającym zabawy z kneblowaniem polecamy wybór silikonowej kulki. Jest stosunkowo miękka, nie powoduje otarć i może być trzymana w ustach przez stosunkowo długi czas. Tym bardziej doświadczonym z pewnością przypadną do gustu kneble typu „ring gag”, dające znacznie większe możliwości „słodkiego dręczenia” osoby uległej.

Do jakich celów/praktyk knebel będzie używany?

Z punktu widzenia praktyk BDSM najbardziej wszechstronne będą kneble z kulką, które można stosować np. podczas spankingu, kontroli orgazmu czy podczas wszelkiego rodzaju unieruchomieniach. Natomiast kneble typu „bit gag” sprawdzą się podczas praktyk „pet play” lub „pony play” doskonale podkreślając rolę osoby uległej.

Jaki dobrać rozmiar knebla?

Wybierając knebel z kulką typu „ball gag”, pamiętajcie o zmierzeniu stopnia „pojemności ust”. W tym celu sprawdza się odległość dolnej i górnej krawędzi zębów w pełnym rozwarciu szczęki, która powinna być o kilka milimetrów większa niż średnica kulki.

Czy knebel to gadżet unisex?

Warto podkreślić, że knebel to zdecydowanie bardzo uniwersalny gadżet BDSM i może być stosowany powszechnie, niezależnie od płci. Wybierając knebel, warto w pierwszej kolejności spojrzeć na model, który nam się podoba, następnie sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonany i czy odpowiada nam jego rozmiar.

Materiał, z którego wykonany jest knebel

Dużą popularnością cieszą się skórzane kneble z silikonową kulką. Tego typu akcesoria BDSM dobrze się prezentują, są wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Naszym bestsellerem w tej kategorii jest luksusowy knebel z różą marki Zalo USA. W ofercie Luli Pink nie brakuje jednak wegańskich alternatyw. Świetnym wyborem dla osób, które stawiają los zwierząt na pierwszym miejscu będą kneble w całości wykonane z silikonu np. marki O-products.

Jak zacząć przygodę z kneblem? Zasady bezpieczeństwa w BDSM

Jeśli stawiacie pierwsze korki w dziedzinie kneblowanie, koniecznie upewnijcie się czy osoba użytkująca gadżet nie ma problemów z utrzymaniem go w ustach. Często ciało obce – zwłaszcza trzymane dłużej – może powodować odruch wymiotny. Dodatkowo, część knebli blokuje swobodny przepływ powietrza, dlatego nie poleca się tego typu praktyk osobom mającym problem z górnymi drogami oddechowymi. 

Stosując kneble należy również pamiętać o stałym nadzorze, zwłaszcza kiedy osoba uległa jest dodatkowo skrępowana. W takim przypadku, konieczne jest ustalenie nie tylko hasła bezpieczeństwa, ale też gestu (np. pięciokrotne zaciśnięcie pięści), który będzie sygnalizował natychmiastowe przerwanie sesji BDSM.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: