Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, tzw. ciasteczek. Jednocześnie Lula nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach.  Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

10% zniżki na produkty ROMP z kodem: PRIDEMONTH

przeglądaj kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 55,00 zł - 99,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Kubeczki menstruacyjne cieszą się rosnącą popularnością nie tylko wśród fanek ekologicznego podejścia do życia, chociaż nie da się ukryć, że właśnie pozytywny wpływ na środowisko przekonuje rzesze kobiet do ich używania. Kubeczki menstruacyjne są najlepszą możliwą alternatywą dla tradycyjnych środków higienicznych, stosowanych podczas okresu, takich jak tampony czy podpaski.

Kubeczki menstruacyjne - co to takiego?

Kubeczki to menstruacyjne wsparcie wielorazowego użytku, które minimalizuje ilość wyrzucanych co miesiąc odpadków związanych z miesiączką. Kubeczki menstruacyjne, które u nas znajdziesz, wyprodukowane są z bezpiecznego, całkowicie neutralnego dla błon śluzowych naturalnego lateksu z drzewa kauczukowego (Fair Squared) lub silikonu medycznego (Fun Factory, Satisfyer czy Mooncup). Są ekonomiczne i bardzo komfortowe, a do tego naprawdę proste w użyciu.

Jak używać kubeczków menstruacyjnych?

Używanie kubeczków menstruacyjnych trochę Cię przeraża? Masz wrażenie, że trudno się je aplikuje, że są wyczuwalne podczas chodzenia bądź nie gwarantują pełnej ochrony? Nic bardziej mylnego. Kubeczki menstruacyjne wykonane są z naprawdę miękkiego materiału. Wystarczy je zwinąć i wsunąć do pochwy dokładnie tak samo, jak zwyczajny tampon, na przykład dla ułatwienia podnosząc jedną nogę i opierając ją o brzeg wanny czy sedes. Kubeczek menstruacyjny rozwinie się samoistnie i przylgnie do ścianek pochwy, dzięki czemu będzie zbierał płyn bez doprowadzania do wyciekania krwi na bieliznę.

Jeśli chcesz upewnić się, że kubeczek menstruacyjny został prawidłowo założony, przeciągnij palcem po jego dnie i sprawdź, czy nie ma żadnych nierówności, a następnie pociągnij za pętelkę i delikatnie nim poruszaj.

Jak długo używać kubeczków menstruacyjnych i jak je wyjąć?

Kubeczki menstruacyjne to naprawdę ekonomiczne i wygodne rozwiązanie na każdy dzień okresu. Można je nosić nawet do 12 godzin. Warto jednak podejść do kwestii opróżniania kubeczka indywidualnie - w zależności od intensywności krwawienia, własnych preferencji czy wielkości kubeczka.

Kiedy poczujesz, że czas opróżnić kubeczek - mniej więcej po 8-12 h, udaj się do toalety, przybierz wygodną pozycję i naciśnij delikatnie dolną część miseczki tak, żeby zmniejszyć ssanie między brzegiem kubka a ściankami pochwy. Przechylając raz w lewo, raz w prawo, powoli wysuń kubeczek menstruacyjny, najlepiej przy tym siedząc, żeby nie doprowadzić do zachlapania bielizny.

Teraz wystarczy tylko opróżnić zawartość do sedesu i opłukać kubeczek menstruacyjny pod bieżącą wodą. Można go też spryskać specjalnym środkiem dezynfekującym lub przetrzeć nawilżonymi czyszczącym preparatem chusteczek do kubeczków menstruacyjnych.

Po zakończeniu miesiączki, wyparz kubek przez około 2-3 minuty we wrzącej wodzie i przechowuj w bawełnianym woreczku, który zapewni mu dostęp powietrza. Co ważne, z jednego kubeczka menstruacyjnego możesz korzystać nawet przez kilka lat.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: