Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, tzw. ciasteczek. Jednocześnie Lula nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach.  Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Darmowa dostawa kurierem

przeglądaj kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 58,00 zł - 165,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Linki, sznury i szarfy do erotycznego krępowania ciała służą przejęciu kontroli nad partnerem./partnerką i... skróceniu drogi do upragnionych wrót rozkoszy. Już sam ich widok przy łóżku w sypialni rozpali zmysły i pobudzi wyobraźnię, a w twoich rękach mogą stać się narzędziem do niezapomnianych eksperymentów. Lula Pink przypomina: każda z odważnych zabaw BDSM wymaga zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Praktyki bondage, czyli unieruchomienie, pozbawienie kontroli nie mogłoby istnieć bez wykorzystania lin do krępowania. W ostatnich latach japońska sztuka wiązania, czyli Shibari stała się niezwykle popularna. To fascynujące połączenie piękna, emocji, ale i techniki. 

Shibari i kinbaku

Shibari w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza „wiązanie, więzy”. Wywodzi się z Japonii i początkowo była to technika wojenna, pozwalająca na krępowanie i uniemożliwienie przeciwnikowi ucieczki. Z czasem zaadaptowana została w kontekście erotycznym, stając się jedną z najpopularniejszych praktyk BDSM.

Niemniej, Shibari to nie tylko technika i narzędzie do zniewolenia osoby uległej. To zestaw wielu elementów na które składają się japońskie akcenty kulturowe (kimono, bambusowe belki), odpowiednia technika, a przede wszystkim ogromna więź emocjonalna pomiędzy wiązanym i wiążącym. 

Szczególna odmianą Shibari jest Kinbaku, w dosłownym tłumaczeniu „piękne wiązanie”, w którym oprócz wyżej wymienionych aspektów, szczególny nacisk kładzie się właśnie na efekt wizualny oraz dbałość o detale.

Sznury i liny BDSM – jakie wybrać? 

Na początku przygody z wiązaniem proponujemy zakup miękkiej i delikatnej dla skóry liny z nylonu lub bawełny, dostępnych w ofercie marek, takich jak Ouch! czy Blush Temptasia. Tego typu liny BDSM pozwolą sprawdzić, czy tego rodzaju doznania faktycznie są dla Was. Proste skrępowanie nadgarstków czy kostek umożliwi obserwację reakcji osoby partnerskiej i podjęcie decyzji o pójściu krok dalej.

Po zdobyciu pewnej dozy wiedzy i doświadczenia, możecie sięgnąć po konopne liny do krępowania Shibari Easy Toys Hemp Rope. Natomiast osobom, które szukają lin najwyższej jakości, wykonywanych przez mistrzów sztuki, polecamy profesjonalne liny jutowe Nawado Shibari Bondage. Produkuje je Gan Raptor, jeden z największych popularyzatorów wiązań w Polsce i niezwykle doświadczony rigger.

Bezpieczeństwo bondage – podstawowe zasady

Na początek ważna uwaga, dotycząca samych lin – bezwzględnie nie używajcie do wiązania żadnych cienkich i elastycznych linek (zwłaszcza popularnego sznurka od bielizny). Mała powierzchnia styku i rozciągliwość powoduje, że bardzo silnie wcinają się w skórę, szybko powodując niedokrwienie kończyn. 

Stosując egotyczne liny do krepowania z nylonu, bawełny lub konopi, również stale obserwujcie ciało i reakcje skrępowanej osoby. Wszelkie objawy zasinienia czy bladości są sygnałem do poluzowania więzów lub przerwania sesji. Miejcie również pod ręką nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami np. z kolekcji Blush Temptasia, aby w nagłej potrzebie móc szybko przeciąć pęta. 

Jeśli chcecie rozwijać swoją technikę, doskonałym pomysłem będą warsztaty shibari, które od kilku lat regularnie odbywają się w całej Polsce. Kursy dedykowane są zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. W sieci znajdziecie również mnóstwo samouczków i poradników. 

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: