Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, tzw. ciasteczek. Jednocześnie Lula nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach.  Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Darmowa dostawa kurierem

przeglądaj kategorie

Aktywne filtry

Kink to nie perwersja! To wyjście poza standardowe formy seksualnej ekspresji i szukanie bardziej kreatywnych rozwiązań, niż stosunek w klasycznej pozycji (chociaż ją też kochamy!). Jeśli wiesz (bądź dopiero czujesz), że seks w klimatach kinky to twoja domena, skorzystaj z dostępnego w naszym sklepie repertuaru gadżetów, akcesoriów i przydatnych narzędzi.

Jakie gadżety wybrać w ramach Kink?

Koronkowe maski na twarz, naklejki na sutki, bicze i pejcze, kajdanki, kneble, pasy, taśmy i sznury – z nami odkryjesz świat nie znanych dotąd przygód, takich jak erotyczna sztuka krępowania ciała bondage, praktyki BDSM czy po prostu przebieranki. Kinky można się bawić: obroża na szyję może zagrać rolę modnej biżuterii, a szarfy do wiązania po prostu podniecać samym swoim widokiem.

Popularność serii „50 twarzy Grey'a” spowodowała w ostatnich latach ogromny wzrost zainteresowania tematyką dominacji i uległości. Należy pamiętać jednak, że praktyki BDSM funkcjonowały na długo przed powstaniem popularnej serii filmów i książek.

Kajdanki, pejcze, kneble i inne akcesoria BDSM rozpalą Waszą wyobraźnię? Jeśli tak, odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie, na czym polega BDSM i jakimi rządzi się zasadami?

BDSM, kink i fetysz 

Jaka jest różnica między BDSM a fetyszem i jak ma się do tego kink? 

Kink to z angielskiego „skręt, odchył”, ale my wolimy określenie „mieć bzika na punkcie czegoś”. Definiowany jako "konsensualne, nietradycyjne zachowania seksualne”, które mogą polegać np. na odgrywaniu ról (role play) – w przypadku BDSM będzie to rola osoby dominującej lub uległej. 

Fetyszem z kolei może być przedmiot, obiekt – kajdanki, buty na wysokim obcasie lub inna część garderoby; część ciała – do najpopularniejszych należy fetysz stóp (podofilia), ale równie często źródłem podniecenia mogą być dłonie, włosy czy pośladki. 

BDSM – nazwa stanowi skrót pochodzący od pierwszych liter słów w języku angielskim Bondage - wiązanie/niewola, Discipline – dyscyplina (B&D),Domination – dominacja oraz Submission - uległość (D&S) oraz Sadism & Masochism – sadyzm i masochizm (S&M). BDSM to zbiór praktyk i zachowań mających na celu przejęcie przez osobę dominującą kontroli nad osobą uległą, ale też oddanie przez osobę uległą kontroli tej dominującej. BDSM to równy, partnerski układ, w którym obie strony muszą czuć się komfortowo. 

Na czym polegają praktyki BDSM?

Dominacja i uległość mogą przyjmować zarówno formę psychiczną, taką jak wydawanie poleceń i zadań, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu, jak i formę fizyczną. Do tej drugiej kategorii możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju aktywności mające na celu ograniczenie swobody, czyli bondage (np. wiązanie, krępowanie ciała, kneblowanie), dyscyplinowanie (np. kontrola orgazmu) czy wymierzenie kary za nieposłuszeństwo (np. spanking). Warto mieć na uwadze, że dla osób ze skłonnościami masochistycznymi, kilkanaście klapsów czy razów pejczem jest jednak bardziej nagrodą niż karą – w końcu w BDSM chodzi o przyjemność.

Bezpieczeństwo w BDSM

Część praktyk BDSM może wiązać się z ryzykiem – szczególnie, gdy wykonywane są nieprawidłowo lub bez zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Dlatego ważne jest, aby do zabaw BDSM przystępować z trzeźwym umysłem i otwartą na potrzeby drugiej osoby głową. Będąc w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, należy określić zakres praktyk, jak i ustalić hasło („safe word”) lub gest bezpieczeństwa, który pozwoli osobie uległej zasygnalizować chęć przerwania bądź zakończenia aktywności.

Od czego zacząć zabawy BDSM? 

Zdecydowanie od szczerej rozmowy z osobą partnerską. To naprawdę kluczowa kwestia. Zanim zakupicie zabawki BDSM – swój pierwszy knebel, kajdanki czy pejcz do spankingu, opowiedzcie sobie o wzajemnych fantazjach, rzeczach, które Was kręcą i podniecają. Zastanówcie się wspólnie, jaki rodzaj praktyk mógłby być dla Was przyjemny, czego chcielibyście spróbować, a co zdecydowanie nie jest do zaakceptowania. Wprowadzajcie kolejne elementy kinku i praktyki BDSM powoli, bez pośpiechu. Zanim postanowicie wiązać się linami shibari, wypróbujcie łatwe do otworzenia wygodne kajdanki. Poznawajcie siebie stopniowo, odkrywajcie nowe doznania, smakując rozkosz płynącą z dominacji i zniewolenia na własnych, ale obowiązkowo wspólnie ustalonych warunkach!

BDSM – gadżety erotyczne, które warto mieć

Osobom chcącym poczuć klimat uległości i dominacji w celu podkręcenia atmosfery w sypialni, polecamy zestawy akcesoriów BDSM, takich marek jak Guilty Pleasure i Secret Pleasure Chest. Pary szukające luksusowych i eleganckich zestawów erotycznych – idealnych na prezent z okazji walentynek, rocznicy związku czy innej, ważnej okazji, koniecznie powinny sprawdzić kolekcję Rianne S Soire Ana's Trylogy.

Do bardziej intensywnych zabaw i praktyk, świetnie nadają się trwałe i wytrzymałe akcesoria Leather Seduction, Ouch! oraz wegańskie akcesoria marki Vegan Fetish.

Jakie akcesoria do bdsm znajdziesz w Lula Pink?

Między innymi obroże na szyję i smycze, kajdanki, pasy i kneble, taśmy do krępowania ciała, zaciski na sutki, klatki erekcyjne, koła wartenberga, a także ubrania, które pozwolą Ci zrealizować najskrytsze seksualne marzenia. Cenimy dobrą zabawę i świetną jakość, dlatego rekomendujemy gadżety erotyczne i akcesoria BDSM, których trwałości i bezpieczeństwa możesz być pewnx!

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: