Informujemy, że nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, tzw. ciasteczek. Jednocześnie Lula nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach.  Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Darmowa dostawa kurierem

przeglądaj kategorie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 149,00 zł - 249,00 zł

Marka

Marka

Dostępność

Dostępność

Aktywne filtry

Rozszerzacze pochwy, zwane także dilatorami to narzędzia terapeutyczne. Niewielkich rozmiarów, smukłe gadżety stosowane są zarówno przez kobiety, osoby z cipką, jak i transkobiety po operacyjnej korekcie genitaliów. Dilatory służą do rozciągania ścianek pochwy w celu poprawy jakości życia seksualnego i rekonwalescencji po operacjach i zabiegach medycznych.

Do czego służą i dla kogo przeznaczone są dilatory?

Chociaż dilatory wyglądają jak seksowne zabawki erotyczne, ich celem jest niesienie pomocy kobietom i osobom z waginą na wielu płaszczyznach. Rozszerzacz pochwy przede wszystkim niweluje dysfunkcje mięśni dna miednicy, pomaga w niwelowaniu bólu podczas stosunku lub w ogóle umożliwia penetrację.

Dilatory waginalne są bardzo pomocnym akcesorium trans kobiet, które przeszły korektę genitaliów, dla osób po operacjach ginekologicznych, cierpiących z powodu zbliznowacenia po pęknięciu lub nacięciu krocza (epistomii), skurczu mięśni pochwy albo dyspareunii (czyli nawracającego lub stałego bólu w obrębie narządów płciowych podczas stosunku płciowego).

Rodzaje i kształty rozszerzaczy pochwy

Zazwyczaj dilatory występują w progresywnych zestawach, składający się z kilku elementów, różniących się wielkością i kształtami. Dobór odpowiednich akcesoriów zależy od źródła problemu oraz indywidualnej anatomii. Zanim rozpoczniesz ćwiczenia z rozszerzaczami pochwy, skonsultuj wybór z osobą specjalizującą się w fizjoterapii uroginekologicznej.

Dilatory mogą być krótkie i stożkowate - sprawdź pięcioczęściowy zestaw dla osób początkujących oraz trzyczęściowy zestaw nieco większych rozszerzaczy dla osób zaawansowanych Calexotics She-Ology lub długie i smukłe, jak w przypadku rozszerzaczy pochwy marki Sunyata+ lub Mea B. Niektóre dilatory mają delikatnie zakrzywiony kształt.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj uchwytu, który będzie najwygodniejszy podczas korzystania z gadżetu. Część z dostępnych na rynku produktów umożliwia także dołączenie wibracji za pomocą wibratora pocisku.

Jak używać dilatorów?

Dilatorów możesz używać w pozycji leżącej lub stojącej, z jedną nogą uniesioną w górę lub opartą na krześle - najważniejsze, żeby pozycja była dla Ciebie komfortowa. Warto użyć do tego ulubionego lubrykantu. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, rozszerzacze należy stosować codziennie, jednak przy zachowaniu umiaru i zasad bezpieczeństwa. Zacznij od najmniejszego gadżetu i trenuj z nim, aż jego aplikacja przestanie Ci sprawiać dyskomfort. To moment, w którym możesz przejść na kolejny poziom i sięgnąć po większy dilator.

Akcesoria należy myć środkiem antybakteryjnym przed i po każdym użyciu oraz przechowywać w etui, w którym będą chronione między innymi przed kurzem.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: